Domowe sposoby na rzęsy. Odżywka nie będzie Ci już potrzebna!

pielęgnacja rzęs

Rzęsy to element naszej twarzy, który choć może wydawać się dość niepozorny, ma bardzo duże znaczenie. Podkreśla oczy i uwydatnia rysy twarzy, a co może przyciągać bardziej niż spojrzenie? Nic dziwnego, że na rynku występuje całe mnóstwo specjalistycznych preparatów przeznaczonych do kompleksowej pielęgnacji rzęs. Dzisiaj poznasz jednak proste, domowe sposoby na rzęsy, które z powodzeniem mogą zastąpić drogie kosmetyki.

Domowe sposoby na rzęsy, czyli po pierwsze: nie szkodzić

Nie łudźmy się, nawet najdroższa odżywka do rzęs nie ma prawa okazać się skuteczna, jeśli Twoje nawyki kosmetyczne regularnie niszczą rzęsy, a organizmowi brakuje sił witalnych, by powstałe spustoszenia na bieżąco regenerować. Pielęgnacja rzęs nie może ograniczać się tylko i wyłącznie do stosowania określonych substancji. Najpierw należy dowiedzieć się, czego absolutnie nie robić.

Specjaliści podkreślają, że rzęsom najbardziej szkodzą nasze codzienne nawyki kosmetyczne. Należy tutaj wymienić przede wszystkim stosowanie preparatów do demakijażu, które zawierają alkohol. Samo usuwanie tuszu z rzęs również musi przebiegać delikatnie. Pośpiech jest zdecydowanie złym doradcą, ponieważ często prowadzi do uszkodzenia rzęs. Pamiętaj, że rzęsy są znacznie bardziej wrażliwe na efekty szarpania i rwania niż włosy. Na dodatek, zmywanie makijażu to czynność praktykowana niemal każdego dnia, tym bardziej warto więc opanować technikę jej wykonywania do perfekcji.

Kolejny krok w walce o piękne i zdrowe rzęsy to odpowiednia dieta. Tak samo jak włosy, również rzęsy potrzebują odpowiedniej podaży określonych witamin i pierwiastków mineralnych. Są nimi przede wszystkim cynk oraz witaminy z grupy B. Dlaczego to takie ważne? Chroniczny niedobór np. cynku, na który tak naprawdę cierpi wiele osób, prowadzi do stopniowego osłabienia zarówno włosów, jak i rzęs. W tym stanie rzęsy po prostu nie są w stanie naturalnie się regenerować, a ponadto stają się jeszcze bardziej podatne na uszkodzenia.

Najprostszy sposób na długie rzęsy to zdrowa dieta oraz prawidłowe nawyki kosmetyczne. Oczywiście, jeśli chcesz wyraźnie wydłużyć i pogrubić rzęsy, samo jedzenie i odpowiednia higiena nie wystarczą, tym bardziej, że z wiekiem rzęsy w sposób naturalny ulegają osłabieniu.

Jak wzmocnić rzęsy: domowe sposoby

Wbrew pozorom odpowiedź na pytanie: jak wzmocnić rzęsy, wcale nie musi polegać na wyliczaniu kolejnych odżywek. W każdym domu znajdzie się przynajmniej kilka substancji, które można z powodzeniem stosować zewnętrznie na rzęsy w celu ich wzmocnienia, wydłużenia i pogrubienia. Pamiętaj jednak, że efekty jakie mogą zapewnić zarówno kosmetyki, jak i domowe sposoby na porost rzęs nie przychodzą od razu. Pierwsze rezultaty terapii najpewniej pojawią się po około 3-4 tygodniach, przy czym cała kuracja powinna trwać znacznie dłużej.

  • Oliwa z oliwek

Tak, oliwa z oliwek jak najbardziej może być stosowana jako domowa i całkowicie naturalna odżywka do rzęs. Warto jednak pamiętać, że jest to substancja o specyficznej konsystencji. Nakładać na rzęsy należy więc tylko odrobinę oliwy. Po aplikacji rzęsy mają być wilgotne, ale nie ociekać oleistą cieczą, która na dodatek może dostać się do oczu. Do nałożenia oliwy wykorzystaj np. pędzelek, który pozostał Ci po odżywce do rzęs lub też dowolny inny drobny pędzel pozwalający na dokładną aplikację produktu na rzęsy.

  • Wazelina

Wazeliny najpewniej nie masz w swoim domu, jednak nabycie jej w aptece nie stanowi żadnego problemu. Nakładana na rzęsy stopniowo wzmacnia ich strukturę. Co ważne, wazelina nie działa stricte odżywiająco: jej wpływ polega przede wszystkim na ochronie rzęs. W kwestii odżywienia rzęs najważniejsza jest wspomniana wcześniej dieta wsparta prawidłowym demakijażem.

  • Olejek rycynowy

Cenne źródło wielu substancji odżywczych, które wybitnie pozytywnie wpływają na rzęsy. Olejek rycynowy to prawdziwe remedium na osłabione i wypadające rzęsy. Problemem jest jednak jego konsystencja. Czasem trudno dobrać odpowiednią ilość olejku tak, aby podczas nakładania rzęsy się nie posklejały. Zaleca się, aby olejek rycynowy nakładać po uprzednim delikatnym rozczesaniu rzęs. Niektórzy radzą też, aby w formie odżywki olejek rycynowy stosować nie częściej niż co 2-3 dni. Z pewnością, wpisując w wyszukiwarce frazę: jak wzmocnić rzęsy domowe sposoby, znajdziesz właśnie takie rady. Czy ma to sens? Wydaje się, że jedynie w połączeniu ze stosowaniem np. oliwy z oliwek. W ten sposób można aplikować te substancje na rzęsy naprzemiennie. Inną metodą jest ostrożne nakładanie niewielkich ilości olejku rycynowego i uważna obserwacja, czy rzęsy się nie sklejają.

Pielęgnacja rzęs nie jest przeznaczona tylko dla kobiet!

Żyjemy w XXI wieku. Mężczyźni niemal powszechnie stosują chociażby kremy do twarzy czy preparaty służące pielęgnacji zarostu. Rzęsy również stanowią istotny element męskiego wyglądu. Co więcej, u niektórych panów są one naturalnie długie i grube, przez co ich podkreślenie zaowocuje jeszcze bardziej spektakularnym efektem. Niestety, póki co to przeważnie panie interesują się tym, jak powinna wyglądać pielęgnacja rzęs, jak dbać o rzęsy po przedłużaniu oraz jak je wydłużyć i wzmocnić.

Wszystkie opisane powyżej sposoby mogą być z powodzeniem stosowane także przez mężczyzn. Nie jest to żadna ekstrawagancja lub przesada, ponieważ długie, wyraziste rzęsy naprawdę są w stanie odmłodzić twarz i dodać jej charakteru. Jednocześnie skuteczny sposób na rzęsy wcale nie musi oznaczać dodatkowych wydatków. Wystarczy nawet oliwa z oliwek. Oczywiście pod warunkiem, że będziemy stosować się również do pozostałych porad.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *