Zniszczone paznokcie po hybrydzie – jak je wzmocnić?

pielęgnacja paznokci po hybrydach

Manicure hybrydowy kochamy przede wszystkim za walory estetyczne, jednak czy jego wykonywanie jest w pełni bezpieczne? Jak się okazuje, często po długotrwałym noszeniu hybrydy obowiązkowym etapem jest regeneracja uszkodzonych paznokci. Sprawdźmy, jak zadbać o swoje paznokcie po hybrydzie.

Zniszczone paznokcie po hybrydach

Płytka paznokcia często ulega widocznemu uszkodzeniu po długotrwałym i regularnym wykonywaniu hybryd. Paznokcie po hybrydzie, tym bardziej po dużej ilości przeprowadzonych zabiegów, zaczynają robić się kruche, łamliwe, miękkie i odbarwione. Brak kolorytu staje się widoczny, a sama płytka nie wygląda zbyt urokliwie.

Najprostszym sposobem na wzmocnienie paznokci jest ich odpowiednia pielęgnacja i wstrzymanie się z przeprowadzaniem kolejnych zabiegów. Po około miesiącu intensywnego leczenia wszystko powinno wrócić do normy. W tym czasie warto stosować specjalnie opracowane środki dedykowane naprawie płytki. Odżywka po hybrydzie, stworzona na bazie wapnia lub keratyny to doskonała baza do odbudowy zniszczonego paznokcia. Stosowana przez kilka tygodni da świetne rezultaty, tworząc zdrowo wyglądającą strukturę i przygotowując paznokcie na kolejne zabiegi.

Jak wzmocnić paznokcie po hybrydzie?

Paznokcie jak każda część naszego ciała potrzebują odpoczynku, tym bardziej po tak inwazyjnym zabiegu jak manicure hybrydowy. Paznokcie po zdjęciu hybrydy zazwyczaj będą bardzo zmęczone, inaczej mówiąc wyniszczone. Obowiązkowym zabiegiem wzmacniającym jest odpowiednia pielęgnacja paznokci.

Jak odbudować płytkę paznokcia? Aby zająć się tym problemem, musimy przygotować się na codzienną, długotrwałą pielęgnację. Działania naprawcze warto rozpocząć od usunięcia starego, zalegającego na płytce lakieru do paznokci. Należy robić to ostrożnie, aby uniknąć uszkodzenia i tak już osłabionej płytki paznokcia, która mogłaby niepotrzebnie ulec większym obrażeniom.

Następnym krokiem jest obcięcie paznokci na krótko. Wzmocnienie paznokci przez skrócenie ich długości to idealny sposób na przyspieszenie naturalnego wzrostu i regeneracji. Po obcięciu, warto nałożyć na paznokcie takie produkty jak: żel do paznokci lub odżywka po hybrydzie, które wspomogą ich odbudowę. Wymienione produkty najlepiej stosować codziennie, aby uzyskać odpowiedni poziom nawilżenia po zabiegach hybrydowych. Warto także spożywać produkty mające korzystny wpływ na paznokcie, włosy i skórę takie jak na przykład: otręby, chude mięso z kurczaka, jajka, kasze, ryby, olej lniany, oliwa z oliwek, nasiona. Zniszczone paznokcie po hybrydzie powinny regenerować się przez okres około miesiąca.

Kiedy można ponownie przeprowadzić zabieg hybrydowy?

Jeśli przeprowadzasz swój pierwszy zabieg po regeneracji paznokci poproś manikiurzystkę, aby użyła bazy proteinowej, zapewniającej o wiele lepszą ochronę płytki paznokcia. Paznokcie po hybrydach nawet jeśli są już gotowe do kolejnego zabiegu, powinny być traktowane delikatnie. Baza proteinowa będzie do tego świetnym dodatkiem, wzmacniając i odżywiając płytkę przez zawarte w niej witaminy na wzmocnienie paznokci E i B5. Ich właściwości chronią paznokieć, wspierają jego regenerację i zapobiegają nowym uszkodzeniom.

Pielęgnacja paznokci po hybrydzie

Regeneracja paznokci po zabiegach hybrydowych i ich odpowiednie przygotowanie przed nimi to podstawa właściwej pielęgnacji. Kolejnym krokiem do sukcesu jest dbanie o kondycję płytki paznokci przez stosowanie odpowiednich odżywek czy suplementów diety. Preparaty zawierające najpotrzebniejsze składniki wzmacniają strukturę paznokci od zewnątrz i od środka. Wszystko po to, aby móc cieszyć się zdrowymi i zadbanymi paznokciami, które każdy będzie podziwiał.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *