Masaż kobido jest niezwykle popularnym zabiegiem, który zapewnia głębokie odżywienie skóry i rozluźnienie mięśni. Dzięki temu można mu przypisać właściwości liftingujące i odmładzające. Wygładza cerę i odejmuje lat już po pierwszej wizycie. Komu jest szczególnie polecany?
Masaż kobido – japoński lifting twarzy
Kobido wywodzi się z tradycyjnego masażu japońskiego anma oraz punktowego shiatsu. W wolnym tłumaczeniu oznacza “starożytne piękno” i zostało rozpowszechnione w Japonii w 1492 roku. Ówczesna cesarzowa ponoć poprosiła o stworzenie specjalnego masażu odmładzającego, który miał być wykonywany podczas jej stałych zabiegów pielęgnacyjnych, co przyczyniło się do popularności japońskiego liftingu twarzy w całym kraju kwitnącej wiśni i poza nim.
Masaż kobido – co to jest?
Japoński masaż twarzy Kobido znacznie różni się od zachodnich technik i opiera się na oddziaływaniu na punkty akupunkturowe i meridiany – linie je łączące. Dzięki temu wspomaga osiągnięcie równowagi między skórą, mięśniami twarzy a narządami wewnętrznymi. Zabieg polega na łączeniu delikatnych powierzchownych pociągnięć oraz głębszych ucisków. Mocniejsze pociągnięcia mogą być wykorzystywane w celu pobudzenia mięśni znajdujących się pod powierzchniowymi warstwami tkanki. Uważa się, że te ruchy pomagają przy zaburzeniach z krążeniem. Umożliwiają dostarczenie większej ilości tlenu i składników odżywczych do komórek skóry twarzy, co na pierwsze zmarszczki może być prawdziwym remedium. Regulowanie przepływu energii wewnętrznej oraz umiejętność harmonizacji narządów wewnętrznych i emocji stanowią unikalne cechy japońskiego liftingu twarzy.
Na czym polega masaż kobido?
Zabieg składa się z trzech głównych części:
- oczyszczającej,
- energetyzującej,
- drenażu limfatycznego.
Ważne meridiany rozpoczynają się i kończą na twarzy, dlatego delikatne uciskanie punktów akupunkturowych może poprawić przepływ wewnętrznej energii i usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii. W trakcie fazy energetyzującej aktywowane zostają nerwy twarzy, co nadaje jej promiennego wyglądu. W końcowej fazie zabiegu stymuluje się układ limfatyczny, umożliwiając komórkom skóry skuteczne usuwanie bakterii i toksyn. Warto jednak pamiętać, że pożądane efekty nie zostaną osiągnięte po jednym zabiegu.
Masaż kobido – jak wykonać?
W trakcie zabiegu stosuje się prawie 50 różnych technik, w zależności od kondycji skóry i oczekiwanego rezultatu. Najwygodniejszą pozycją do japońskiego masażu twarzy Kobido jest leżenie na specjalnym stole lub siedzenie na krześle. Poniższe kroki stanowią podstawę zabiegu i mogą być modyfikowane w zależności od potrzeb.
- Pierwszym krokiem jest dokładne wyczyszczenie skóry twarzy za pomocą niewielkiej ilości środka do demakijażu i dogłębnego oczyszczania tkanki.
- Używając kremu lub balsamu masuje się twarz i szyję symetrycznymi, delikatnymi okręgami. Ruchy powinny być wykonywane od szyi w górę wzdłuż konturu twarzy, z uwzględnieniem poszczególnych mięśni twarzy.
- Lekko naciskając całymi dłońmi, gładzi się czoło.
- Kciuki przesuwa się w kierunku skroni i przedramion. Dłonie umieszcza się po bokach twarzy, a palce delikatnie uciskają zagłębienia pod brwiami, kierując się od wewnątrz na zewnątrz.
- Umieszcza się kciuki po obu stronach nosa i zakrywa twarz dłońmi. Palce są mocno dociskane wzdłuż policzków i pchane w kierunku nozdrzy. Gdy dotrą do linii włosów, nacisk jest delikatnie zmniejszany. Dłonie przesuwa się do czubka głowy, powtarzając ten ruch jeszcze dwa razy.
- Trzymając opuszki palców na policzkach, delikatnie nakreśla się kilkukrotnie okrąg w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.
- Delikatnie masuje się uszy palcem wskazującym i kciukiem wzdłuż łuku małżowiny.
- Kciukami naciskać na obszar pod szczęką i wykonywać ruch okrężny. Przytrzymując podbródek palcami, kreślić koła po brodzie. Masaż kończy się długimi pociągnięciami w tym obszarze.
Na koniec usuwa się resztki balsamu czy kremu. Masaż Kobido przynosi wiele przyjemności, relaksuje i odpręża.
Masaż twarzy kobido – efekty
Kobido jest znane ze swoich właściwości liftingujących, które są porównywane nawet do efektów chirurgii plastycznej. Skupia się głównie na zapobieganiu procesom starzenia się skóry, zamiast na ich korygowaniu. Prawidłowo wykonany japoński masaż twarzy poprawia urodę i usuwa toksyny z twarzy. Ta technika jest uważana za przyjemny i odświeżający zabieg, który:
- reguluje koloryt skóry,
- poprawia krążenie,
- relaksuje skórę,
- stymuluje produkcję kolagenu,
- zwiększa możliwości regeneracyjne.
Masaż twarzy Kobido okazuje się bardzo skuteczny w leczeniu problemów związanych z suchą i tłustą skórą, trądzikiem, bólami głowy, zmarszczkami i plamami starczymi, a także ujednolica koloryt skóry. Przyczynia się do poprawy ogólnej kondycji tkanki i opóźnia jej procesy starzenia, dzięki czemu jest świetnym sposobem pielęgnacji cery dojrzałej. Masaż rozluźnia mięśnie, co jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na skurcze twarzy, a nawet miejscowy paraliż. Po zabiegu naczynia włosowate skuteczniej wchłaniają dobroczynne substancje i składniki odżywcze. Kobido normalizuje równowagę nawilżenia skóry i zwiększa zdolność do zatrzymywania wilgoci.
Masaż kobido – przeciwwskazania
Należy unikać masażu Kobido w przypadku ran twarzy lub okolic, stanów zapalnych lub stosowania intensywnych produktów przeciwzmarszczkowych. Nie jest zalecany osobom cierpiącym na choroby uszu, nosa i gardła, zaburzenia układu limfatycznego, nadmierne uczucie osłabienia i zmęczenia. Podczas menstruacji może nastąpić zwiększone krwawienie, dlatego odradza się w tym okresie wykonywanie masażu Kobido. Przeciwwskazaniami są także:
- przebycie ekstrakcji zębów w ciągu 2 tygodni,
- ostra faza trądziku różowatego,
- wysokie ciśnienie tętnicze,
- ropnie w jamie ustnej,
- silne alergie skórne.
Odradza się japoński lifting twarzy kobietom w ciąży zagrożonej, ale ostateczną decyzję powinien podjąć lekarz prowadzący.
Masaż kobido – jak często wykonywać?
Zaleca się okresowe powtarzanie zabiegu, aby osiągnąć najlepsze efekty. Masaż Kobido jest zalecany zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy są narażeni na ciągły stres i chcą się zrelaksować, a także zadbać o prawidłową kondycję skóry. Jak często wykonywać masaż kobido? Dla uzyskania optymalnych rezultatów, zaleca się wykonanie dwóch serii w roku po 10 zabiegów każda, w odstępie 1-2 tygodni.
Masaż kobido w domu – czy to możliwe?
Wykonanie prawidłowego zabiegu wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy o sposobie przepływu energii wewnętrznej, pracy mięśni i umiejscowieniu punktów akupunkturowych. Jak najbardziej przeprowadzenie masażu Kobido w domu jest możliwe, ale jedynie przez wykwalifikowanego masażystę lub po zasięgnięciu dokładnej wiedzy na jego temat. Osoba bez doświadczenia może wykonać jedynie przyjemny masaż twarzy.
Kobido wpływa pozytywnie nie tylko na kondycję skóry twarzy, ale i na całe ciało. Zgodnie z japońską sztuką masażu, stymuluje prawidłowy przepływ energii wewnętrznej i poprawia funkcjonowanie wszystkich organów wewnętrznych. Cały zabieg trwa ok. 60 minut, a ceny zaczynają się od mniej więcej 200 złotych, w zależności od doświadczenia masażysty i użytych kosmetyków. Jest więc znacznie tańszy od chirurgicznego liftingu, a daje bardzo podobne efekty.
Dodaj komentarz