Sucha skóra pod oczami – jak poradzić sobie z problemem?

sucha skóra pod oczami

Sucha skóra pod oczami – jak poradzić sobie z problemem?

Kobieca twarz ma kilka newralgicznych miejsc, które wymagają szczególnej troski. Jednym z nim jest sucha skóra pod oczami, stanowiąca duże wyzwanie pielęgnacyjne. Dzięki wprowadzeniu kilku prostych trików nasza skóra może znacznie zyskać na atrakcyjności, odwdzięczając się pięknym i młodym wyglądem na długi czas.

Sucha skóra pod oczami to zmora wielu z nas

Problem suchej skóry pod oczami jest zmartwieniem wielu kobiet. Żyjemy szybko, nie spożywamy wystarczającej ilości wody, przebywamy w klimatyzowanych pomieszczeniach – to gotowy przepis na suchą skórę. Pierwsze efekty negatywnego wpływu tych wszystkich czynników na naszą cerę uwidaczniają się właśnie jako sucha skóra pod oczami. Jest ona najbardziej delikatna, dlatego też błędy w pielęgnacji i znaki upływającego czasu są widoczne najpierw w tym obszarze.

Domowe sposoby na zmarszczki pod oczami, czy warto je stosować?

Skuteczne zabiegi, które dają pożądane przez nas efekty, wcale nie muszą odbywać się w ekskluzywnych gabinetach kosmetycznych i kosztować krocie. W pielęgnacji najważniejsza jest jedna zasada – systematyczność.  To przede wszystkim ona pomoże nam pozbyć się wielu problemów ze skórą. Dzięki systematyczności nawet proste domowe sposoby na zmarszczki pod oczami mogą okazać się bardzo efektywne.

Kilka prostych sposobów, które pozwolą nam utrzymać skórę pod oczami w nienagannej kondycji to m.in.:

  • chłodzenie kosmetyków
  • wysokie filtry UV
  • okulary przeciwsłoneczne
  • odpowiedni sposób nakładania kosmetyków
  • prawidłowe nawodnienie organizmu.

Już nasze mamy uczyły nas, że przechowywanie kosmetyków w lodówce jest wskazane. Zasada ta idealnie sprawdza się, jeżeli chodzi o wrażliwą skórę pod oczami, która na zmęczenie, niewyspanie czy długotrwałe patrzenie w monitor, najczęściej reaguje zasinieniami i obrzękiem. Przy tego typu problemach chłodne kompresy potrafią zdziałać cuda. Podobnie działają kremy pod oczy, które stosujemy codziennie – o ile będziemy przechowywać je w lodówce (zawsze na drzwiach).

Zmarszczki pod oczami – koniecznie używaj filtrów przeciwsłonecznych

Każda z nas powinna włożyć między bajki przekonanie, że krem z filtrem jest potrzebny tylko latem. Promieniowanie w mroźny, słoneczny, zimowy dzień jest często jeszcze większe i co za tym idzie także bardziej szkodliwe niż latem – promienie słoneczne odbite od śniegu oddziałują na nas mocniej. Dlatego im szybciej zaczniemy stosować filtry, czy to w postaci kremu, pudru, czy niewidocznej mgiełki, którą możemy aplikować na gotowy już makijaż, tym szybciej nasza skóra będzie chroniona przed wolnymi rodnikami, które są jedną z bardzo istotnych przyczyn starzenia się naszej skóry. Nie bez przyczyny znane aktorki czy gwiazdy estrady często widujemy w okularach przeciwsłonecznych na nosie. Dobrej jakości szkła okularów przeciwsłonecznych mają filtry, które oprócz naszych oczu zabezpieczą delikatną skórę wokół nich.

Kilka błędów kosmetycznych, które popełnia wiele z nas

Sposób nakładania kosmetyku jest równie ważny, jak jego właściwości chemiczne. Nieumiejętne nakładanie preparatów, może mieć dla naszej skóry opłakane skutki. Rozciągnie, naciąganie czy szarpanie skóry niepotrzebnie pozbawia ją jędrności. Przez takie codzienne aplikowanie nawet najdroższych, ekskluzywnych kremów, stan naszej skóry może się znacznie pogorszyć. Nakładanie kosmetyków powinno być delikatne, najlepiej do tego celu używać opuszków palców i wklepywać nakładany preparat. Skóra pod oczami jest szczególnie wrażliwa i delikatna. Jeżeli więc mamy problem z właściwym nakładaniem kosmetyku, warto kupić sobie krem w specjalnym opakowaniu z masażerem, który dodatkowo dozuje krem. Wtedy wystarczy jedynie pamiętać, że wszelkie ruchy, jakie wykonujemy na skórze pod oczami powinny być zawsze skierowane w stronę nosa, nigdy odwrotnie. W ten sposób będziemy mieć pewność, że nie uszkodzimy włókien kolagenowych i nasza skóra skorzysta na zabiegu, a nie straci.

Jak nawilżyć skórę pod oczami?

Nawilżenie jest podstawą pielęgnacji, zawsze. Bez względu na to, jaki typ skóry posiadamy: tłusty, naczynkowy czy suchy. Skóra pod oczami, ponieważ jest znacznie cieńsza, szybciej niż inne partie twarzy odwadnia się, przesusza i wiotczeje. Dlatego właśnie ten obszar wymaga specjalnej troski i pielęgnacji. Każda z nas powinna zastanowić się, ile wody dziennie wypija. Nawodnienie organizmu od wewnątrz znacznie ułatwia pielęgnację i pozwala uzyskać naprawdę widoczne efekty w niedługim czasie. Każdy dorosły człowiek powinien dostarczyć swojemu organizmowi około 1,5 litra czystej wody. Dzięki temu zyska nie tylko nasza sucha skóra pod oczami, ale także całe ciało. Picie odpowiedniej ilości wody, pozwala na pozbycie się toksyn i rewelacyjnie wpływa na wygląd całej sylwetki. Kiedy już wyrobimy w sobie nawyk picia wody – mineralnej, źródlanej, czy po prostu przefiltrowanej, musimy zaplanować właściwą pielęgnację nawilżającą. Warto szukać preparatów na bazie kwasu hialuronowego, allantoiny czy witaminy E.

Skóra skórze nierówna, czyli jak rozjaśnić cienie pod oczami

Sucha skóra pod oczami i ciemne kręgi pod nimi to dwie najczęściej pojawiające się dolegliwości wymagające specjalnej pielęgnacji okolic oczu. Przy młodej skórze, na której nie odcisnęło się jeszcze piętno czasu w postaci zmarszczek, najczęściej problemem są cienie pod oczami. Ten mankament jest uporczywy. Cienie ciężko zakryć nawet mocnym makijażem, dlatego dobrze rozpocząć walkę z problemem przy pomocy kilku prostych sposobów. Warto kupić płatki pod oczy wielokrotnego użytku (w wersji ekonomicznej) albo specjalne hydrożelowe płatki nasączone specjalnymi preparatami, które mają za zadanie rozjaśnić cienie pod oczami. Oba rodzaje płatków przechowujemy w lodówce i regularnie, przynajmniej raz w tygodniu zapewniamy naszej wrażliwej, suchej skórze pod oczami taki chłodny kompres. W wielu przypadkach omawiana dolegliwość dotyczy osób przemęczonych, niewyspanych. Jednak zdarzają się także osoby, które mimo odpowiedniej ilości snu muszą martwić się, jak rozjaśnić cienie pod oczami. Dwa sprawdzone od lat domowe sposoby, które mogą pomóc przy uporczywych cieniach pod oczami to napar z herbaty, a także kompres z ogórka. W pierwszym przypadku do chłodnego naparu mocnej, czarnej herbaty wkładamy 2 waciki, które po nasączeniu kładziemy na zamknięte oczy. Jeżeli chodzi o zastosowanie ogórka w kosmetyce jest ono niezwykle szerokie. Jego działanie rozjaśniające pomoże przy opuchniętych oczach, otoczonych cieniami – wystarczy położyć po plasterku warzywa na zamknięte oko i oddać się relaksowi.

Bardzo ważny demakijaż

Do cowieczornego demakijażu powinnyśmy podejść jak do szczotkowania zębów – to nasz obowiązek. Położenie się do łóżka bez wcześniejszego oczyszczenia skóry, co gorsza w pełnym makijażu, na dłuższą metę może przynieść bardzo negatywne skutki dla suchej skóry wokół oczu, a także dla całej twarzy – nawet brwi, i rzęs. Podczas demakijażu powinnyśmy stosować kosmetyk przeznaczony do naszej skóry, a także dopasowany do rodzaju makijażu – panie decydujące się na wodoodporne kosmetyki, muszą zastosować mocniejsze preparaty do demakijażu. Bez względu na to, czym się malujemy, nigdy nie wolno pocierać skóry, w szczególności tej najbardziej delikatnej. Odpowiednio dobrany preparat rozpuści nasz makijaż poprzez przyłożenie nasączonego nim płatka kosmetycznego, czy rozprowadzenie preparatu. Warto także skorzystać z doświadczenia Azjatek w tym zakresie. Wiadomo, że cieszą się one piękną skórą nawet w dojrzałym wieku. Azjatki uznają demakijaż, za bardzo ważny element pielęgnacji. Stosują w tym zakresie zasadę jednej minuty, która nakazuje masowanie skóry olejkiem do demakijażu nie krócej niż przez 60 sekund. Rytuał poprawia ukrwienie i dogłębnie oczyszcza naszą skórę. Po tak wykonanym masażu sucha skóra pod oczami lepiej przyjmie składniki aktywne zawarte w preparatach, które na nią nałożymy. Tym samym każdy kolejny zabieg pielęgnacyjny będzie bardziej skuteczny i efektywny.

Profilaktyka podstawą skutecznej pielęgnacji

Odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne powinnyśmy wprowadzać jak najwcześniej, a dobre nawyki na pewno zaprocentują w przyszłości pięknym i świeżym wyglądem. Rozpoczynając profilaktykę przeciwzmarszczkową na wczesnym etapie mamy duże szanse na to, że bruzdy i zmarszczki nie będą naszym problemem przez wiele lat. Działanie zawczasu znacznie upraszcza sprawę, ponieważ zapobieganie powstawaniu problemu zawsze jest dużo łatwiejsze, niż naprawianie jego skutków. W ramach profilaktyki doskonale spisują się domowe sposoby na zmarszczki pod oczami, które stosowane regularnie potrafią pomóc w niejednej dolegliwości. Stosując sposoby naszych babć, mamy pewność, że nie dostarczamy skórze szkodliwych substancji czy konserwantów, które zawiera spora część dostępnych na rynku kosmetyków.

W przypadku kosmetyków mniej znaczy więcej. Musimy pamiętać o tym, że najczęściej krótki skład na opakowaniu preparatu jest plusem. Warto szukać substancji, które pozwolą nam nawilżyć skórę pod oczami, a najlepiej, jeżeli jednocześnie będą działać łagodząco. Świetlik, aloes, algi, oleje, śluz ze ślimaka – te substancje aktywne są bardzo pożądane w pielęgnacji suchej skóry pod oczami.

Dbanie o siebie jest tym, co łączy wszystkie kobiety. Bez względu na to, czy jesteśmy mamami, żonami, czy pracujemy dużo czy mniej warto zawsze znaleźć chwilę, by zrobić coś dla siebie. Dobry wygląd bardzo poprawia samopoczucie i podnosi samoocenę, a to jest bezcenne. Wiek kobiety najczęściej zdradza skóra wokół oczu, szyja i dłonie. Zachowanie świeżości spojrzenia znacząco wpływa na poprawę wyglądu całej twarzy. Pamiętajmy, że oprócz pielęgnacji warto wprowadzić do swojej codzienności również ruch i odpowiednio zbilansowaną dietę – niezbędne, aby zachować młodość na dłużej.

 

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *